Další výhody a nevýhody jednotlivých řešení

    Home  /  Další výhody a nevýhody jednotlivých řešení

Další výhody a nevýhody jednotlivých řešení

Vezměme si nejdříve brány dvoukřídlé. Otevírají se klasicky dvě poloviny, buď dovnitř objektu nebo ven – podle dispozice. Každé křídlo tak musí mít vlastní motorickou jednotku. Otevíraná křídla potřebují dostatek místa ve tvaru kruhové výseče, kterou každé křídlo při otvírání opisuje. Naproti tomu vjezdové brány posuvné nejsou tak náročné na prostor při jejich otevírání. Je to dáno jejich posuvným pohybem v podélném směru, kdy je potřeba mít sice dostatečně dlouhý prostor, kam se může brána zasunout, ale tento prostor je velice úzký. Nejčastěji se realizuje podle plotu, ať už z vnitřní, nebo častěji z vnější strany.

Rozdíly i v posuvných

Ale ani posuvné brány nejsou si zcela rovnocenné. Zatímco při užití tzv. kolejnicové brány je třeba zabudovat do povrchu vjezdu vodicí kolejnici, brány samonosné nevyžadují v tomto směru žádné zásahy. Na druhou stranu vlastní uchycení a vedení brány kolejnicové nezabírá tolik prostoru, jako vedení brány posuvné samonosné.

Další výhody a nevýhody jednotlivých řešení
4 (80%)3
Author | Comments | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Další výhody a nevýhody jednotlivých řešení Date | 16.11.2017

categories & tags